Новини
03.07.2020
У МОН розробили зміни до критеріїв оцінювання в НУШ
Міністерством освіти і науки розроблений проект змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої...
03.07.2020
Про відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти
Засідання Верховної Ради у п’ятницю, 3 липня, розпочнеться з традиційної години запитань до уряду. Сьогодні на перше читання виноситься...
Рівненська районна державна адміністрація

Обласне управління освіти і науки


РМК

▪  Основні тези нового закону “Про повну загальну середню освіту”

10.04.2020

- Педагогів, які отримують пенсію за віком, не звільнять - з 1 липня цього року передбачене переведення на однорічний трудовий договір. Проте педагог, який відмовиться від переведення на строковий договір, буде звільнений.
Те саме стосується директорів – з 1 липня припиняються їхні безстрокові договори і укладаються нові на 6 років. Якщо це директор-пенсіонер – то на рік.

Стосовно конкурсу на посаду директорів.
- Тепер для участі в конкурсі кандидат має подати документ, що підтверджує вільне володіння державною мовою, довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду.
- З тим, хто призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше, укладається трудовий договір на 2 роки. Після закінчення його дії та за умови належного його виконання сторони мають право продовжити строк дії ще на чотири роки без конкурсу.
- У населених пунктах з одним закладом освіти одна людина може бути директором більше двох строків підряд.

З'явились зміни в зарплатні:
• По-перше, завідування ресурсною кімнатою тепер заохочується надбавкою 15-20%.
• По-друге, робота в інклюзивному класі передбачає чітку надбавку – 20%, а не як раніше – у межах 20%. За роботу в спеціальному закладі освіти – 10-30%.
• По-третє, за обслуговування комп’ютерної техніки доплачуватимуть 10-15%, а за позакласну роботу з учнями – 10-40% (ідеться, наприклад, про додаткові індивідуальні та/або групові консультації чи заняття для учнів з результатами навчання нижче середнього рівня з предметів ДПА).
Також 15-30% доплачують педпрацівникам за почесні, вчені, спортивні звання, наукові ступені.
З 1 січня 2021 року зарплатня вихователів груп подовженого дня опалачуватиметься з освітньої субвенції – як і зарплатня всіх педагогів.

- Усі вчителі повинні володіти навичками домедичної допомоги і, як зазначала ексміністерка освіти і науки Ганна Новосад, для всіх учителів проведуть відповідне навчання.

- Закон забороняє школам реалізовувати освітні програми повністю чи частково за кошти батьків. Проте розробники можуть виключити із програм платні компоненти та затвердити їх у ДСЯО.

- Всі освітні програми, розроблені не на основі типових, потрібно затверджувати в ДСЯО. Але якщо школа успішно пройшла інституційний аудит і вирішить працювати за власною програмою, її не потрібно затверджувати.

- Тепер школа може обрати власну шкалу оцінювання або користуватися тою, що визначає держава – 12-бальною. У першому випадку є дві умови:
1) школа має визначити правила, як результати оцінювання перевести до державної системи.
2) річне оцінювання та ДПА проводять за державною системою оцінювання.

-Для початкової школи зменшили допустиму кількість учнів в класах. З 1 вересня 2024 року в 1-4-х класах не може бути більше 24-х учнів

-Залишилися цикли освіти. Визначені такі:
• перший цикл початкової – адаптаційно-ігровий (1-2 роки навчання);
• другий цикл початкової – основний (3-4 роки навчання);
• перший цикл базової – адаптаційний (5-6 роки навчання);
• другий цикл базової – базове предметне навчання (7-9 роки навчання);
• перший цикл профільної – профільно-адаптаційний (10 рік навчання);
• другий цикл профільної – профільний (11-12 роки навчання).

- Представникам ОТГ не доведеться брати на себе відповідальність за розбудову мережі профільної старшої школи. За законом, з 2024 року це будуть окремі юрособи, і їхніми засновниками можуть бути лише ВР Автономної Республіки Крим, обласні та ради міст із населенням більше 50 тисяч.
Передбачається, що в ліцеї може бути не менше чотирьох 10-х класів. Лише як виняток там може бути ще й базова школа.
Норми про роботу профільних ліцеїв почнуть діяти з 2024 року, проте в перехідних положеннях зазначено, що строк здобуття профільної освіти складатиме три роки (12-річне навчання) з 2027-го. Це можливо раніше за наявності стандарту базової або профільної середньої освіти та відповідної типової освітньої програми.

- До державних, комунальних і корпоративних профільних ліцеїв учнів зараховуватимуть за конкурсом. Проте його можна не проводити, якщо кількість заяв про зарахування не перевищує кількість вільних місць.
Деталей, як саме відбуватиметься конкурс, поки немає. Закон лише визначає, що з 2027 року (а за рішенням МОН – раніше) випускники базової школи складатимуть ЗНО, і ці результати можна використати для зарахування в ліцеї.

За інформацією НУШ: https://cutt.ly/CtZNuQ2« назад
Контакти
Наша адреса:
33001, Рівненський район,
м. Рівне, вул. Соборна, 195
Контактні телефони:
(0362) 63-41-28
E-mail:
viddilosvityrda@ukr.net

Український центр оцінювання якості освіти

Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

Освітній портал педпреса

Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти