Новини
05.06.2020
Як змінилися умови вступу до ВНЗ
Цьогоріч абітурієнти, які планують потрапити на бюджетну форму навчання, мають змогу податип’ять заяв на будь-які спеціальності. При цьому в...
05.06.2020
Пам'ятка учасника пробного ЗНО
Обласне управління освіти і науки

Рівненська районна державна адміністрація


Події

▪  У Рівненському районі створено 2 опорні школи

03.05.2017

На сьогодні усім стало відомо, що реформування галузі освіти є неминучим та обов’язковим процесом у контексті децентралізації влади. Тому ініціативи Міністерства освіти щодо реорганізації та оптимізації навчальних закладів є актуальними, оскільки ці питання стали предметом тривалих дискусій та набули неабиякого розголосу.

Рівненський район одним із перших активно почав працювати над впровадженням реформ у галузі освіти. Завдяки ініціативам та сприянню місцевої влади у районі процес реорганізації та оптимізації проходить успішно та з користю для школярів.

 З моменту запровадження нововведень у Рівненському районі створено 2 опорні школи. Такі рішення були прийняті на восьмій та одинадцятій сесіях Рівненської районної ради 12 грудня 2016 року  та  06 квітня 2017 року. Варто зауважити, що це наразі найвищий показник в області у порівнянні з Дубровицьким, Радивилівським, Сарненським, Костопільським, Рокитнівським районами та Мирогощанською отг, Смизькою отг, у яких утворено по одному опорному навчальному закладу. Такими навчальними закладами у Рівненському районі стали Жобринська та Дядьковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Опорні школи створюються з метою формування єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи.

"На сьогодні в Рівненському районі існують школи, де утримання одного учня обходиться близько 30 тисяч гривень порівняно з державним розрахунком 9137 грн. Тому питання  функціонування даних навчальних закладів є важливим на даний час. Ефективним шляхом вирішення цієї проблеми є їх оптимізація" – зазначає начальник відділу освіти Рівненської райдержадміністрації Олександр Набочук. – "Це, в свою чергу, сприятиме удосконаленню освітнього процесу, підвищення ефективності та якості надання освітніх послуг".

Однією з умов існування опорної школи є територіально відокремлені структурні підрозділи – філії, де директор опорного закладу керує навчальним процесом у них як своїм структурним підрозділом. Тож філіями Жобринського опорного закладу стали Рудокраснянська загальноосвітня школа І ступеня та Мочулківська загальноосвітня школа І ступеня,  філіями Дядьковицького опорного закладу -  Верхівський навчально-виховний комплекс загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад та Милостівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Окрім того, Олександр Набочук наголошує: "Ми не закриваємо навчальні заклади, а навпаки: прагнемо дати школярам належні умови для навчання. Адже кожна дитина повинна здобувати якісну освіту, навчатися у закладі із сучасно обладнаними класами з наявною сучасною матеріально-технічною базою та кваліфікованими педагогічними кадрами".

Для оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою, у тому числі забезпечення кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, впровадження енергозберігаючих технологій з державного бюджету направляється цільова субвенція. Такі кошти у розмірі 1 млн. 760 тис. грн. уже отримав Жобринський опорний заклад, який зможе спрямувати їх на вирішення нагальних проблем.

До слова, минулого року була виготовлена проектно-технічна документація, яка пройшла експертизу на реконструкцію приміщення Будинку культури у Жобрині під нове приміщення загальноосвітнього навчального закладу. Очікується, що будівництво нової школи почнеться у 2018 році.