Новини
30.09.2019
Для Зорянського НВК придбано 25 пневматичних гвинтівок
За ініціативи керівника методичного об’єднання вчителів предмету «Захист Вітчизни», вчителя Зорянського НВК...
24.09.2019
Засідання Школи молодого вчителя початкової школи
20 вересня 2019 року на базі навчально- методичного центру відділу освіти Рівненської РДА відбулося засідання районної Школи молодого вчителя...
Обласне управління освіти і науки

Рівненська районна державна адміністрація


Події

▪  У Рівненському районі створено 2 опорні школи

03.05.2017

На сьогодні усім стало відомо, що реформування галузі освіти є неминучим та обов’язковим процесом у контексті децентралізації влади. Тому ініціативи Міністерства освіти щодо реорганізації та оптимізації навчальних закладів є актуальними, оскільки ці питання стали предметом тривалих дискусій та набули неабиякого розголосу.

Рівненський район одним із перших активно почав працювати над впровадженням реформ у галузі освіти. Завдяки ініціативам та сприянню місцевої влади у районі процес реорганізації та оптимізації проходить успішно та з користю для школярів.

 З моменту запровадження нововведень у Рівненському районі створено 2 опорні школи. Такі рішення були прийняті на восьмій та одинадцятій сесіях Рівненської районної ради 12 грудня 2016 року  та  06 квітня 2017 року. Варто зауважити, що це наразі найвищий показник в області у порівнянні з Дубровицьким, Радивилівським, Сарненським, Костопільським, Рокитнівським районами та Мирогощанською отг, Смизькою отг, у яких утворено по одному опорному навчальному закладу. Такими навчальними закладами у Рівненському районі стали Жобринська та Дядьковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Опорні школи створюються з метою формування єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи.

"На сьогодні в Рівненському районі існують школи, де утримання одного учня обходиться близько 30 тисяч гривень порівняно з державним розрахунком 9137 грн. Тому питання  функціонування даних навчальних закладів є важливим на даний час. Ефективним шляхом вирішення цієї проблеми є їх оптимізація" – зазначає начальник відділу освіти Рівненської райдержадміністрації Олександр Набочук. – "Це, в свою чергу, сприятиме удосконаленню освітнього процесу, підвищення ефективності та якості надання освітніх послуг".

Однією з умов існування опорної школи є територіально відокремлені структурні підрозділи – філії, де директор опорного закладу керує навчальним процесом у них як своїм структурним підрозділом. Тож філіями Жобринського опорного закладу стали Рудокраснянська загальноосвітня школа І ступеня та Мочулківська загальноосвітня школа І ступеня,  філіями Дядьковицького опорного закладу -  Верхівський навчально-виховний комплекс загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад та Милостівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

Окрім того, Олександр Набочук наголошує: "Ми не закриваємо навчальні заклади, а навпаки: прагнемо дати школярам належні умови для навчання. Адже кожна дитина повинна здобувати якісну освіту, навчатися у закладі із сучасно обладнаними класами з наявною сучасною матеріально-технічною базою та кваліфікованими педагогічними кадрами".

Для оснащення опорних шкіл сучасною матеріально-технічною базою, у тому числі забезпечення кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання, впровадження енергозберігаючих технологій з державного бюджету направляється цільова субвенція. Такі кошти у розмірі 1 млн. 760 тис. грн. уже отримав Жобринський опорний заклад, який зможе спрямувати їх на вирішення нагальних проблем.

До слова, минулого року була виготовлена проектно-технічна документація, яка пройшла експертизу на реконструкцію приміщення Будинку культури у Жобрині під нове приміщення загальноосвітнього навчального закладу. Очікується, що будівництво нової школи почнеться у 2018 році.